10 vecí, ktorými leziem mojim milovaným na nervy

piatok 14. septembra 2018
Pamätáte si ešte na články Mojich 10? Ako prvý článok som priniesla 10 vecí v ktorých sa nezmením potom nasledovalo 10 vecí, ktoré milujem a ako čerešnička na torte vyšiel posledný článok z tejto edície 10 vecí, ktoré ma rozčúlia

Ubehol rok a ja som sa rozhodla vrátiť k tomuto zoznamu vecí. Dlho som sa uvažovala aké fakty by som vám mohla poskytnúť. Chcela som vás rozveseliť a pobaviť.  A preto mi napadlo, že nie je nič jednoduchšie ako vám prezradiť pár bodov, ktorými nechcene štvem mojich najbližších. 

Samozrejme s väčšinou tých bodov absolútne nesúhlasím a myslím si, že preháňajú. 


Ak máte trpezlivosti na rozdávanie dovoľte mi o niečom rozhodnúť. Napríklad ma nechajte vymyslieť, čo budeme robiť alebo čo budeme jesť. Ak nezakročíte včas je veľká pravdepodobnosť, že sa unudíte, lebo vás nebude baviť počúvať moje spriadanie plánov a následne na to umriete od hladu, pretože vybrať reštauráciu mi zaberie veľmi veľa času.

Ale ak máte krv dobrodruha - do toho!


Z mini problému urobím obrovský megaproblém. Následne ma tento mnou vytvorený megaproblém začne trápiť natoľko, že si kvôli nemu vyvolám minidepresiu a som schopná trápiť sa dokým tento problém nevyriešime. Ale keďže väčšinou ide o mnou vytvorený problém riešenie na niečo, čo neexistuje sa hľadá naozaj ťažko.Som schopná stráviť aj dve hodiny svojho života pri surikatách v ZOO. Jednoducho ma nenudí pozerať sa na nich a návšteva zoologickej so mnou je beh na dlhú trať. Samozrejme, viem s vami ZOO prejsť aj za pár minút ale potom nasleduje bod číslo 4.Tento bod je viacmenej dosť hlúpy ale veľakrát mám svoje vlastné očakávania toho ako sa bude uberať môj deň. Pokiaľ sa však niečo zmení vie ma to vyviesť z rovnováhy a ak mi na tých plánoch záležalo veľmi moje sklamanie sa premení na zlosť - ktorá nikdy nepriniesla nič dobré.
Čiže ak sa chcem pozerať na surikaty v ZOO 20 minút a ty mi dovolíš iba 10 minút, dosť ma to vyvedie z miery.
Moji známi mi často hovoria, že ja zjem naozaj všetko. Nie je to pravda. Mám jedlá, ktoré mi nechutia ale po pravde nedivím sa, že majú strach, keď ideme na obed a ja si nič nedám. Pozorne čakám, kedy nebudú vládať a zjem im to. Vlastne nechcem vás zavádzať. Ja nečakám ale pustím sa do toho.

Na moju obhajobu - väčšinou naozaj nie som hladná, keď poviem, že nechcem jesť. Ale potom zacítim tie vône a neodolám a už to ide.
Mojich kamarátov naozaj rozčuľuje, že aj napriek tomu, že šoférujem a mám pojazdné auto nie som schopná zaviezť ich niekam, kde to poriadne nepoznám. Ak je to naozaj potrebné prekonám to ale tieto situácie sú pre mňa príliš stresujúce.
Chcem to zlepšiť ale idem na to postupne a pomaly sa posúvam. Predsa len sedieť za volantom vnímam ako veľkú zodpovednosť, keďže neohrozujem iba seba ale aj ostatných.Nepovažujem sa za typickú blogerku, ktorá musí fotiť všetko. Keď ma to ale už chytí som na nezastavenie a som schopná moje okolie týrať dokým nebudem mať dokonalú fotku. Našťastie alebo skôr nanešťastie moje kamarátky tento zlozvyk odkukali takže teraz sa týrame vzájomne.
Ak si už raz niekoho vyhliadnem tak o ňom viem zistiť najviac ako sa dá a veľmi rýchlo. Niekedy moje kamarátky štve, keď im porozprávam o minulosti nejakej osoby skôr ako si to stihnú zisti samé. Ale snažím sa to obmedzovať.

Len zvedavosť.
Je zvedavosť.
Nemám veľmi rada trápne ticho a preto sa ho snažím vyplniť. A občas sa mi to nedarí práve najtaktnejšie a som schopná hovoriť o tom ako si robím make-up a prejsť až k tomu čím sa dá najlepšie odstrániť vodný kameň zo záchoda. Problém je, že to nikoho nezaujíma.
"Teba jedného dňa niekto zabije," túto vetu počúvam od jedného veľmi blízkeho človeka častejšie akoby som chcela. Môj hlavný problém je, že niekedy nerozmýšľam nad situáciou a konám zbrklo. Poviem niečo, čo by som nemala.
Urobím niečo nerozvážne.
Nie preto, žeby som si neuvedomovala, že je to zlé. Jednoducho to neviem poriadne kontrolovať.


Dúfam, že si po tomto článku o mne nemyslíte, že som najhorší človek na svete. :)


Nezabudnite mi napísať čím štvete svojich známych vy.fashionparadis@gmail.com

2 komentáre

  1. Pozerám že toho máme veľa spoločného :D Skvelý článok :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Máme společné dva body nebo fakta :-D Pořád mluvím a stalkuji (v dobrém slova smysle) :-D

    Nela z blogu Růžová rtěnka

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.