DRUHÉ KOLESO V NIEKOHO ŽIVOTE

sobota 22. septembra 2018
Fráza o tom, že "nie je dôležité vyhrať ale zúčastniť sa", je hlboko zakorenená v našich hlavách odmalička. Počúvali sme ju od našich rodičov veľmi často. Pripravovali nás ňou na dospelosť, pretože v detskom svete je všetko krásne a jednoduché. Potom sa ale jedného dňa zobudíme a zistíme, že všetko nie je také ružové a pomaly si začneme uvedomovať, že nie sme to číslo jedna a svet sa netočí okolo nás.  

Najhoršie je byť druhé koleso v hocijakú vzťahu. Ale zo všetkého sa dá dostať. Ide o to ako sa na to pozeráte. Citlivá žena v takomto vzťahu trpí. Je to, žena ktorá má v živote partnera, ktorého miluje alebo kľudne aj najlepšiu kamarátku.

Tá osoba je pre ňou vždy prvou voľbou. Má jasne zrovnané priority a vždy keď jej najbližší potrebuje pomoc je tu. 
Ako šteniatko čaká, kedy sa ozve, aby si mohli dohodnúť spoločné stretnutie. Bez slova sa pozerá nato, ako má tá osoba čas na každého okrem nej.
 Na ňu si spomenie iba keď je najhoršie, alebo niekedy ani vtedy. Vo jej  živote je prioritou ale ona je iba poslednou možnosťou. 
Strávi noci plné obviňovania samej seba. 
Čo je na nej také zlé? Kde robí chybu? Snaží sa málo? 

Boli ste už v takej situácií? 
  Ale nezúfajte.

Jedného dňa určite príde do vášho života bytosť pre ktorú sa stanete prioritou vy. Väčšinou to príde vtedy keď to nečakáte. Je to klišé ale je to obrovská pravda.


Odrazu spoznáte, aký je to krásny pocit, keď je táto pozornosť obojsmerná a nie iba súboj o pozornosť druhej osoby. A už nikdy nebudete strácať čas s niekym o koho musíte stále bojovať bez toho, aby si vás ten človek vážil. fashionparadis@gmail.com
6 komentárov

 1. Já jsem si tohle zažívala u většiny kamarádek, vždycky jsem byla až ta druhá, třetí, čtvrtá. Nejlepší kamarádku, pro kterou bych byla ta první, jsem neměla nikdy. Tou první jsem až pro nejlepšího kamaráda a mého přítele a je to ten nejhezčí pocit. Doufám, že jednoho dne najdu i nějakou tu ženskou spřízněnou duši. :)

  M.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pri kamarátkach je to niekedy ťažšie ako vo vzťahu a držím palce u mňa to je veľmi podobne

   Odstrániť
 2. Takovéto situace umí podkopat sebevědomí, když to člověk dovolí. Je důležité znát svou hodnotu a naučit se být tvrdá. Ačkoliv to není vůbec lehké. Spousta žen věří, že například u muže se toto změní, že si jí začne vážit, tak jako v romantických filmech si vždy ten chlap uvědomí, že to ona pro něj byla celý svět a změní se a začne sekat dobrotu, není to tak a ztrácet čas s takovým mužem je po nějaké době už ostuda. Je to těžké, ale jen tak můžeme otevřít dveře pro muže nového. Co se týče přátel je to tím zapeklitější, že skuteční přátelé se těžce hledají, jsem štastná, že mohu říci, že se mi to podařilo ačkoliv jsem již také nad tím lámala mnohdy hůl. Ale i tehdy je důležité občas připomenout si, že nemá smysl držet se toho člověka a že jak oni ke mne, já k nim.

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.