NOSTALGIA DETSKÉHO PRIATEĽSTVA

pondelok 29. októbra 2018Nepamätám si kedy presne sa to stalo.  Neodohralo sa medzi nami nič dramatické. Nič prečo by sme sa mali prestať jedna s druhou rozprávať. Napriek tomu sa však medzi nami odohrala jedna veľmi prirodzená vec. Prejde si tým každý.
Nedá sa proti tomu brániť.
A už vôbec nie utiecť. 

Dospeli sme.

Veľmi rada spomínam na tie časy, keď sme boli kamarátky. Nepamätám si to obdobie, kedy sme nimi neboli, pretože sme sa začali baviť veľmi skoro. Tesne pred pubertou. Prežili sme spolu dospievanie a bola to naozaj veľmi veľká jazda. Veľmi rada spomínam na tie časy, keď sme spolu zažívali pubertu. Hlúpe veci sme brali veľmi vážne a podstatne. Koniec sveta bolo to, keď sa nám nepodarila linka na oku. A tá linka bola čierna a kreslili sme si ju do vnútornej časti oka takže sme vyzerali hrozne aj keď sa podarila. Boli to pekné časy. Také detské.

Ako sme rástli tak sa nám menili aj názory a postoje k životu. Každá sme sa formovali iným smerom a odrazu sme si už nemali, čo povedať. Nestalo sa medzi nami nič dramatické. Nič, čo by nás malo rozdeliť na dva tábory. Jednoducho sme si každá začala žiť život podľa našich predstáv.  Potreba zdieľať bežné životné situácie zmizla. Našli sme si nový okruh známych. Všetko to pomaly skončilo.  Prirodzene.

Naše kamarátstvo ostalo v tom detskom svete z ktorého sme obidve vyrástli.

Napriek tomu som za to vďačná a stále som tu, keď je potrebné.


fashionparadis@gmail.com

Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.