STRATA

štvrtok 13. decembra 2018
Všetky múdre knihy o hľadaní šťastia hovoria, že to jediné šťastie máte v hlave. Že vy rozhodujete o tom, či budete šťastný alebo nie. Nechcem spochybňovať tieto tvrdenia, lebo je dosť možné, že na nich kúsok pravdy ale čo ak...

...sa snažíte byť šťastný a presviedčate o tom samého seba ale na konci dňa si vlastne uvedomíte, že hráte divadlo. Hráte veľké divadla ale v konečnom výsledku ste vy ten, ktorý je oklamaný nie vaše okolie.

...sa snažíte usmievať ale vo vnútri vás stále niečo bolí a aj keď na prvý pohľad pôsobíte nesmierne spokojne vnútri kričíte. Čím pôsobíte šťastnejšie tým viac vaše vnútro kričí.

Niektorí ľudia tvrdia, že si ku šťastiu stačia sami. Nuž ale aj Walther von der Vegelweide ( nie, žeby som o ňom vedela veľa ale tento citát sa mi sem hodí). povedal, Mýlia sa tí, ktorí dúfajú, že si stačia sami.

Možno sa nemýlia ale ja viem, že si sama nevystačím. Potrebujem mať okolo seba človeka o ktorom viem, že mi vždy vyčarí úsmev na tvári. Keď toho človeka mám častokrát spadnem do ľahostajnosti a nevážim si, čo mám.

Je mi jasné, že nie som jediná, ktorá to tak má. Máme to v sebe, že si nevážime ľudí, ktorých máme a považujeme ich za samozrejmosť. Potom toho ľutujeme a dúfame, že budeme mať šancu to napraviť. Že to napravíme a zmeníme sa, pretože nebudeme chcieť zažiť ten hnusný pocit opäť.

Dúfame, že sme sa z chýb poučili.
Ja som sa poučila.
Ale ako to dokázať, keď sa obávam, že všetky šance vyšli na zmar?

To ukáže až čas...
Ostávam však naivným optimistom.
Ako vždy.

Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.