GASTRO DENNÍČEK #1 Pulitzer u zlatého jeleňa

utorok 8. januára 2019Netajím sa tým, že rada jem.
Aj kebyže chcem túto moju závislosť utajiť nebolo by to možné, pretože sa tak pekne jemne guľatím. Ale o tom tento článok nebude.

S Mirkou sme si hrozne dlho plánovali navštíviť niektoré reštaurácie v Bratislave. Samozrejme trvalo veľmi dlho dokým sme od plánovania prešli k činom ale stalo sa. 

Ako prvú reštauráciu  sme si vybrali Pulitzer u zlatého jeleňa na Námestí SNP.  Chceli sme ju navštíviť už od leta, ale nakoniec nám to vyšlo až niekedy koncom novembra.


Priestory reštaurácie boli veľmi príjemné a páčilo sa mi tam. Bohužiaľ, sme mali smolu, že v čase našej návštevy prebiehala nejaká narodeninová oslava a vďaka nej bol v reštaurácií príliš veľký hluk, takže sme sa s Mirkou nevedeli poriadne porozprávať. Samozrejme to bola náhoda a nepovažujem to za veľké negatívum. Jednoducho sme mali "šťastie."

Ja som si ako milovníčka cestovín objednala domáce tagliatelle POLLO.  Boli to tagliatelle s kuracími kúskami, s lúpanými paradajkami, cesnakom, chilli, olivami, s kapari a strúhaným parmezánom.

Nemôžem sa na nič sťažovať. Porcia bola primerane veľká a najedla som sa do sýtosti. Jediné, čo by som vytkla bolo to, že sa mi zdali cestoviny málo slané ale to bude asi tým, že som zvyknutá používať viac soli. Horšie by bolo kebyže mi donesú presolené jedlo, čo sa našťastie nestalo.


A ako si pochutila Mirka?Prvým mätúcim bodom bolo, keď sme vchádzali do reštaurácie. Najskôr sme si mysleli, že možno majú zatvorené alebo uzavretú spoločnosť. Vzápätí sme zistili, že sme mali vojsť cez druhý vchod. Vnútri vládla veselá trošku hlučná nálada.

Usadili sme sa k prvému voľnému stolu, ktorý sme zbadali. Na stole boli jedálne lístky, tak sme si pokojne mohli vybrať. Ako prvé ma zaujali kuracie prsia v chrumkavom pancette s bernskou omáčkou. Ako milovníčka kuracieho mäsa som neodolala a objednala si to. A určite neľutujem. Chutilo to ešte lepšie ako sa to čítalo. Nemám tomu čo vytknúť.

Aj čašník, ktorý sa nám venoval bol milý a pozorný. Jediné, čo mi vadilo bol hluk ľudí cez ktorý som si nepočula ani vlastného slova. Napríklad pri objednaní vína, ktoré sme chceli pôvodne ružové nám doniesol červené.  

V reštaurácií bolo veľmi hlučno a čašníci mali veľa práce takže sme sa rozhodli, že nebudeme víno reklamovať a vypili sme aj to červené, ktoré v konečnom výsledku nebolo vôbec zlé. 

Nebyť toho hluku, za čo vlastne ani personál nemohol, by som nemala, čo vytknúť. Ale určite to tu odporúčam navštíviť a niečo od nich vyskúšať.Ak hľadáte v Bratislave reštauráciu od ktorej očakávate príjemnú obsluhu, kvalitné jedlo a pekné priestory, tak  si myslím, že Pulitzer na Námestí SNP sa vám určite bude pozdávať. Ceny sú primerané ku kvalite reštaurácie. Za našu večeru s červeným vínom a s džbánom vody sme zaplatili 32 EUR aj s tringeltom pre čašníka. 


Máte skúsenosti s tou reštauráciou? A chceli by ste, aby som takéto články písala častejšie?


S článkom mi pomohla  Miriam Hale
Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.