KOMPLEX PÁNA BOŽSKÉHO

nedeľa 6. januára 2019Zamilované ženy majú tendenciu nechať si skákať po hlave. Niečo v našom zadnom mozgu nám hovorí, že pokiaľ ide o pravú lásku, tak musíme prekonať všetko.

Už samotné romantické filmy nám nejakým zvráteným spôsobom ukazujú, že pre pravú lásku sa oplatí trpieť. Vzdycháme nad romantickými filmami v ktorých hlavný protagonista zamilovanej hlavnej hrdinke asi päťdesiatkrát zlomí srdce, opustí ju kvôli inej a nakoniec sa k nej vráti a ona ho dojato víta. Vo filme spolu ostanú a žijú šťastne až do smrti.

Čo sa ale stane, keď takýto film žijete v realite?


Úprimne?
Nič dobré.

Film je iba fikcia, ktorá má od reality ďaleko. Pretože muž, ktorý vás opustí a potom po pár týždňoch sa k vám vráti s tým, že urobil chybu nie je muž, ktorý patrí k vám.
Ja sama viem, že je veľmi ťažké túto vec pochopiť. Mozgy máme vymyté z romantickej literatúry a filmov. Príde nám prirodzené trpieť v mene pravej lásky.  Veríme, že aby sme boli šťastné musíme najskôr veľa trpieť.

Vzťah nie je jednoduchý a vyžaduje si veľa práce, kompromisov a pochopenia. Bude však fungovať iba s človekom, ktorý s vami ten vzťah naozaj chce mať. 


Mne tiež kedysi trvalo veľmi dlho, kým som si uvedomila, že láska nie je o tom stále trpieť a čakať, že príde šťastný koniec.

Láska nie je o tom báť sa, že vás niekto opustí.
Láska nie je o ubližovaní.
Nehovorím teraz o bežných partnerských hádkach. Hovorím o zámernom klamaní, zanedbávaní, nerešpektovaní jeden druhého.
Nemôžete čakať, že človek, ktorý od vás stále odchádza a vracia sa raz prestane odchádzať a ostane.

Ak však trpíte komplexom Pána Božského, tento článok je pre vás úplne na nič. Je jedno koľkokrát vám niekto bude opakovať, že je to zlé. Dokým si to neuvedomíte vy, nezmení sa to. Chce to veľa faciek, pádov a možno aj niekoho, kto vám ukáže, že sa s vami dá zaobchádzať aj inak.

Nakoniec však budete možno vďačné ako aj ja.
Kebyže sa veci nestanú tak ako sa stali, nemám vo svojom živote to, čo teraz.

3 komentáre

 1. Už na prvý pohľad ma zaujal titulok, takže som si ho nemohla nechať ujsť prečítať.
  A súhlasím v jednom, že by nemali žiť ľudia v ružových okuliaroch. Respektíve pozerať sa na lásku ako cez romantickú komédiu, pretože skutočnosť býva úplne iná. Ak čakáš, môžu sa ti premrhať mesiace, roky a nikdy nevieš, či niekto nejde okolo teba s ktorým by si mohla byť šťastná.
  Ale vieš je to iné, keď niekto radí a už sa z toho dostal. Pretože ak je v tom niekto stále po uši, je ťažké mu poradiť, pretože on si stále vidí len to svoje. Ešte sa nedostal do tej správnej fázy keby to pochopil. A to je už práve na ňom kedy z toho stavu vytriezvie.

  Našťastie sama za seba môžem povedať, že mám pri sebe výnimočných ľudí, ktorí mi nielen pomáhajú, ale mám pocit že pri nich sa môžem dostať na správnu cestu a zato som im z celého srdca vďačná.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Perfektné a trefné! A dokonca krátke! To znamená, že si to prečíta veľa ľudí bez toho aby v polke skončili (obdivujem každého kto vie takto písať lebo ja to akosi bez omáčok neviem :D). Ale naozaj, dokonale si to vystihla, sama som v mladosti tento komplex prekonala a navôkol seba mám minimálne 2 kamošky, ktorým sa jednoducho nedá natĺcť do hlavy pravda o ich pánovi božskom, pretože asi radi trpia ... neviem. Ale tebe gratulujem, že si uprednostnila sebalásku pred sebatýraním :) Nevie to každá!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Já se obávám, že komplex pana božského mám.. a vím, že mi to jen zbytečně ubližuje, ale nemůžu si pomoc.. Je to takový začarovaný kruh a jen doufám, že se z něj jednou vymotám..

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.