PRÍBEH NA VEČER K ČAJU: Neslušná dáma ( Megan Framptonová)

utorok 29. januára 2019


Lady Eleanor, najstaršia dcéra vojvodu z Marymountu, pozná svoje hranice aj očakávania rodiny: musí sa dobre vydať, aby prinavrátila rodu stratenú česť. Preto jej rodina vyberie budúceho manžela. Krátko nato stretne Eleanor v kníhkupectve zaujímavého mladého muža a vysvitne, že ide o ženíchovho mladšieho brata. Lord Alexander Raybourn sa však správa dosť škandalózne a nemá na budúcu švagrinú práve najlepší vplyv.
Lady Eleanor postupne Alexandra spoznáva a ťahá ju k nemu viac ako k jeho staršiemu bratovi, dedičovi titulu. Čím častejšie sa potajomky stretávajú, tým viac je ním očarená. Eleanor si píše tajný zoznam prianí, ktoré sú nevhodné a zlé, ale napriek tomu by ich rada uskutočnila. Alexander jej sľúbi, že ju do všetkého zasvätí, a ich vzťah sa postupne prehĺbi. Ako však vysvetliť ich ľúbostné vzplanutie staršiemu bratovi a obidvom rodinám?


 Opäť raz som pocítila potrebu začítať sa do oddychovejšej nenáročnej knihy. Realita je hektická a, čo je lepšie ako stráviť večer pri romantickej knihe a na chvíľku zabudnúť na každodenný stres?Presne na tento účel sa mi osvedčili historické romantické knihy pri ktorých viem úplne vypnúť a zrelaxovať. Príbehom nás sprevádza Lady Eleanor, ktorá musí očistiť poškvrnené meno rodiny sobášom. Eleanor je mladá a má pocit, že nepozná samu seba ale vie, že sa musí obetovať pre rodinu. Musí byť dokonalá mladá dáma! Lenže toto je pre ňu tak trochu nuda a tak Eleanor hľadá spôsob ako nájsť skutočne šťastie v živote ešte predtým ako sa vydá za muža, ktorého sotva pozná.

A v tomto jej pomáha Lord Alexander brat jej budúceho manžela. Alex je mladší brat a mal viac voľnosti ako jeho starší brat, ktorý sa stará o rodinu a je tak trochu nudný. Alex sa snaží presvedčiť Lady Eleanor, že jej starší brat je pre ňu ten pravý ale chémia medzi týmito dvoma začína byť silnejšia.


Aby som ale neprezrádzala veľa z deju tak to skrátim. Romantika v tejto knihe je hravá až priam sladká. Kniha sa pomalšie rozbieha ale keď sa prelúskate prvými kapitolami, príbeh sa už číta sám. Bolo tam veľa zábavných momentov a milostný príbeh zakázanej lásky vám určite spríjemní večer.

Knihu si môžete kúpiť tu

Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.