taký bol rok 2018

utorok 1. januára 2019


Tieto články v ktorom zhŕňam svoj rok sú už takou tradíciou. Ak by ste si chceli prečítať minuloročné zhrnutie prosím stačí kliknúť sem.

Rok 2018 bol prelomový. Veci, ktoré mali skončiť skončili a veci, ktoré mali začať začali. Zároveň bol aj o rovnováhe. To, čo mi zobral mi aj vrátil.

Myslím, že bez zbytočných rečí by sme mohli začať.

ZIMA

Nový rok som začínala šťastná.  Dokončila som zimný semester a mala som na mále, pretože som prvýkrát vyletela zo skúšky.  Prvýkrát som bola v Barcelone a vo februári som išla na babskú jazdu do Tatier s Mirkou a Aničkou.Bola to veľmi príjemná dovolenka plná snehu, jedla a pokoja.

Aby som nezabudla Pufko ( môj škrečok, kebyže neviete ) oslávil prvé narodeniny a tak celkovo bol rozbeh roka pokojný. Okrem toho, že som vo svojom srdci mala pocit, že niečo nie je v poriadku žila som si pomerne bez väčších stresov.

JAR

Po pre mňa takmer nekonečnej úmornej zime prišla konečne jar. Obdobie v ktorom som veľmi nemala chuť blogovať a riešila som viac menej osobné problémy. Nevedela som, čo so sebou. Moja minulosť sa opakovala a ja som tušila, že jednoducho musím niečo zmeniť. 

Viete, netajím sa tým, že mám bohužiaľ, tendenciu opakovať stále dookola tie isté chyby. Trvá mi trochu dlhšie uvedomiť si, že keď sa budem rozhodovať a konať rovnako, všetko pravdepodobne dopadne presne tak isto.

Napriek tomu všetkému jar bola prelomová.  Dokončila som bakalársku prácu a v máji ma čakali promócie. Práve promócie bol taký zlom v mojom živote, pretože som tam nemala všetkých ľudí, ktorých som očakávala. Vtedy som si uvedomila, že je čas v mojom živote niečo zmeniť. Že sa jednoducho musím posunúť ďalej, aby som už na mojich magisterských promóciách mala všetky osoby, ktoré sú pre mňa najdôležitejšie.LETO


V lete som si konečne uvedomila, čo v živote chcem a čo nie. Bála som sa už viac riskovať a chcela som jednoducho nájsť svoje šťastie. Uvedomila som si, že to šťastie nepríde za mnou a, že jednoducho, ak ho chcem získať musím urobiť zmeny. Tak som ich urobila a začalo sa najakčnejšie leto môjho života. 

Júl mi ubehol extrémne rýchlo. Bol to mesiac, ktorý bol náročnejší na psychiku ale zvládla som to. Prežila som veľa pekných chvíľ so svojimi priateľmi, ktorí pri mne ostali a nesúdili ma za nič, čo som urobila. Jednoducho mi povedali nech robím to, čo cítim.

Za začiatku júla sme sa opäť vybrali s dievčatami do Tatier. Táto babská jazda mi pomohla a ja som si urovnala myšlienky. Prvýkrát v živote som zavítala do Košíc a tak sme si s Aničkou splnili výlet, ktorý sme si naplánovali ešte v prvom ročníku na výške. Trvalo to iba tri roky ale tak lepšie neskoro ako nikdy nie?

V auguste som strávila menšiu dovolenku s Mirkou v Patinciach a bol to týždeň plný relaxu, jedenia a opalovania sa. Je pravda, že ku koncu sa Mirka spálila  ale celý výlet sme si užili. Celý august pri mne stáli tie osoby, ktoré som potrebovala a jednoducho som žila.


JESEŇ


V jeseni som začala blogovať trošku aktívnejšie. V septembri som sa cítila dosť demotivovane a doľahla na mňa taká tá typická jesenná melanchólia. Postupne sa to ale všetko zlepšovalo. A ja som začínala byť pomaly ale isto šťastná. 

V októbri som oslávila svoje 24.narodeniny a bol to naozaj príjemný deň s tými najbližšími. Celú jeseň som sa snažila dostať červenú farbu z mojich vlasov, takže som bola striedavo čiernovlasá a ryšavá. Farbu, ktorú som chcela docieliť bola moja prirodzene hnedá farba. Prvýkrát som bola na Bielej noci. Po pravde bolo to sklamanie a tak sme s Mirkou skončili v bare.

Jeseň bola pekná. Vyrezávali sme tekvice, viac sme fotili na blog, veľmi veľa som jedla ale aj si užívala pekné jesenné prechádzky.

V novembri som bola takmer stále v práci, čo mi zaistilo pekné vianočné darčeky pre mojich najbližších.DECEMBER

A sme na konci.
December bol mesiac premenlivý.  Z novembra som si preniesla prepracovanosť a podráždenosť a prežila som naozaj zopár ťažkých chvíľ. Nakoniec všetko skončilo lepšie ako som čakala a koniec Vianoce som strávila s pocitom šťastia a spokojnosti. S týmto pocitom som aj začala rok 2019 a už teraz som zvedavá ako to bude pokračovať.


Som rada, že rok 2018 skončil. Nebol zlý. Bol psychický náročný a posunul ma ďalej.


1 komentár

  1. Supeer fotky! Hezky jsi celý rok shrnula :-)

    Přeji Ti krásný a úspěšný nový rok!
    Nela z blogu Růžová rtěnka

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.