JP Delaney: Dôveruj mi

štvrtok 14. februára 2019


Myslím, že vďaka tejto knihe mám nového obľúbeného autora. Po knižke Tá predo mnou vydavateľstvo IKAR  vydalo ďalší príbeh, ktorý rozhodne stojí za povšimnutie.

Začneme krátkou anotáciou.
Claire Wrightová, britská študentka herectva, žije v New Yorku bez zelenej karty. Preto prijme jediné zamestnanie, ktoré môže získať: prácu pre firmu rozvodových právnikov. Jej úlohou je flirtovať s mužmi v hotelových baroch s cieľom chytiť do pasce neverných manželov.
Keď sa jeden jej „cieľ“ stane predmetom vyšetrovania vraždy, polícia požiada Claire, aby využila svoje herecké schopnosti a pomohla im vylákať priznanie z ich podozrivého. 


Ak máte radi tak trochu psychologické príbehy s nádychom psychopatizmu ( ak niečo také vôbec  existuje) tak táto knižka bude určite pre vás.
Pre mňa osobne je veľmi náročné písať recenzie thriller, pretože nechcem prezradiť úplne všetko.

Hlavná postava je Claire je dievča, ktoré robí všetko preto, aby prežilo. Zarába peniaze, kde sa dá a plní si svoj veľký sen stať sa herečkou. Claire svoj sen o herectve berie veľmi vážne a niekedy ju to pohltí natoľko, že stráca svoju identitu a ani si to neuvedomuje. Patrik je veľmi výrazná postava o ktorej neviete, čo si máte myslieť. Jeho manželka bola zavraždená a on je hlavný podozrivý. Claire dostala za úlohu dostať sa mu pod kožu.

Scény v ktorých sa Claire vcítila do svojej postavy sú písané ako filmový scenár, čo dodalo celému príbehu veľmi výrazný dynamický priebeh. Kniha sa vyznačuje inakosťou, ktorá ma chytila za srdce. Dej sa jednoducho nedá predvídať. Je plný nečakaných zvratov a ak si myslíte, že už asi tušíte ako to celé skončí po chvíľke zistíte, že ste vlastne úplne mimo.

V celom príbehu som nenašla časti, ktoré by ma nudili alebo nebavili. Autor vytvoril v príbehu prepojenie na zbierku básni Kvety zla a veľmi detailne sa zaoberá dôverou a tým ako si ju získať a vybudovať.

Za mňa by ste tomuto príbehu určite mali dať šancu. Aj pár dní po prečítaní tejto knihy vo mne príbeh ostal a uvažovala som nad ním.

Ak vás kniha zaujala môžete si ju zakúpiť tu.

Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.