RECENZIA: Eny Hanks: Mama, nebo a ja

utorok 9. apríla 2019


 K tejto knižke som sa dostala viac menej náhodou. Materstvo nie je problematika, ktorá sa ma momentálne týka ale po prečítaní anotácie sa vo mne zobudila zvedavosť.

"Odkiaľ sme prišli? Kam a ako kráčame? Čo s nami bude? Kam odídeme? Tieto otázky si kladieme a odpovede nepoznáme. Je príjemné a nežné počúvať ( či v tomto prípade čítať), čo si myslia naše deti. Ako ony vidia zázrak príchodu na svet..."

Kniha je rozdelená na dve časti. V prvej časti sa autorka venuje svojmu tehotenstvu a opisuje tragikomické zážitky s ktorými sa musela počas tehotenstva popasovať. Toto čítanie je naozaj veľmi vtipné a oddychové. Bolo to príjemné a oddychové čítanie. Nevadilo mi ani prehnane veľa slangových výrazov a zdrobnením. Celému príbehu to pridalo na autentickosti a vy ste mali pocit, že sa rozprávate so svojou kamoškou, ktorá vám opisuje jej príjemné ale aj hororové zážitky z tehotenstva.
Druhou časťou knihy zhltnete behom jednej hodiny. Autorka v nej opisuje rozhovory, ktoré viedla so svojim synčekom o tom aké to bolo keď bol v jej brušku. Ako uvádza samotná autorka knihy o niektorých veciach jednoducho nemohol vedieť. Nad celým rozprávaním tým pádom visí jeden veľký otáznik, či ide o skutočné rozprávanie malého chlapca, ktorý si pamätá niečo čo nikto iný alebo ide iba o rozprávanie chlapčeka s veľmi bujnou fantáziou.

Nech je to už akokoľvek kniha ukazuje naozaj krásne puto medzi matkou a dieťaťom a je to čítanie, ktoré vo vás niečo zanechá. Minimálne vás donúti zamyslieť sa nadtým aká je skutočná pravda tohto rozprávania.
Celý príbeh je úsmevný a pozitívny. Kniha je doplnená naozaj rozkošnými ilustráciami, ktoré dodávajú celej knižke tú správnu atmosféru. Jednoducho z tohto príbehu srší láska. 


Knihu si môžete kúpiť tu.


1 komentár

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.