SILA JEDNÉHO OKAMIHU

piatok 12. apríla 2019


Nesmej sa toľko, pretože po smiechu nasleduje plač. 

Túto vetu som ako dieťa počúvala dosť často. Po pravde ju nenávidím. Čo za výchovný prostriedok je hovoriť malému dieťaťu, aby sa toľko nesmialo?
Ale pokoj. V tomto článku nechcem kritizovať niektoré výchovné metódy. Chcem vám skôr prerozprávať príbeh. Príbeh je možno silné slovo. Chcem vám prerozprávať príhodu, ktorá vznikla pri fotení týchto fotiek. Je to príhoda o tom, ako sa vám behom jednej sekundy môže obrátiť život hore nohami.

V deň kedy vznikli aj tieto fotky sme sa rozhodli, že sa pôjdeme večer poprechádzať niekam do prírody. Bola to naozaj príjemná prechádzka plná smiechu a radosti. Takej tej úprimnej a nezištnej. Jednoducho ste sa tešili zo spoločnosti s ktorou trávite večer a  mali ste pocit, že nič sa nemôže pokaziť. Pretože dnes je ten deň s veľkým D. Pekný deň!

Po prechádzke v prírode nasledovala večera v McDonalds a potom menší nákup potravín v Tescu. V tú chvíľu som bola naozaj šťastná, pretože som vedela, že len, čo prídem domov čaká ma príjemný večer plný filmov, možno ešte nejakého jedla a potom ničím nerušený spánok.

Samozrejme, život má niekedy s nami iné plány a stačí, aby prišiel jeden malý a úplne zbytočný konflikt s osobou, ktorá nemala taký pekný deň ako vy a všetko je v keli. Váš krásny deň sa zrúti ako mestečko z kariet a vy nerozumiete kam zmizol ten krásny pocit šťastia, ktorý ste pred chvíľou pociťovali.

Viete pokiaľ sa s niekým pohádate a ovplyvní to iba vás dá sa to zvládnuť. Ale ak vám nejaký človek ničí hocijaký vzťah s niekým na kom vám záleží máte pocit, že všetko je nesprávne a neostáva vám nič iné iba prázdno. A v tej chvíli iba neveriaco krútite hlavou a v srdci máte iba jednu otázku.

Prečo som sa pred chvíľou cítila tak šťastná a teraz sa cítim akokeby nič nemalo zmysel? 

Nuž, aj o tom je život.  Problém, ktorý vznikol v ten okamih sa riešil týždeň. Našťastie všetko dopadlo dobre ale ja mám v sebe stále ten pocit bezmocnosti a krivdy. Vždy keď si na to spomeniem.

Preto nedovoľte nikdy nikomu, aby vám ničil vlastné šťastie. A neberte všetko ako samozrejmosť. Stačí sekunda a je to preč. 
fashionparadis@gmail.com

1 komentár

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.