ISKRENIE - Samatha Youngová

streda 8. mája 2019



Kedysi som patrila k veľkým fanušičkám príbehov z pera Samanthy Youngovej.  Oddýchla som si pri nich a niekedy je oddych to, čo od knihy potrebujem. Po pravde časom som prestala sledovať tvorbu Samanthy, pretože na to nebol čas ale keď som sa dozvedela, že jej vyšla táto útla knižka vedela som, že sa chcem vrátiť do príbehov, ktoré som kedysi tak "žrala".

Iskrenie je novela k jej knižke Jamaica Lane a vy sa opäť môžete ponoriť to príbehu Nate a Olive, ktorých príbeh lásky začal veľmi "moderne".  Začali ako kamaráti s výhodami a potom to prerástlo do veľkej lásky. Jednoducho typický príbeh lásky 21. storočia! Austenová by asi nadšená nebola ale o tom inokedy.

Nate a Liv sú manželia už 10 rokov a z ich vzťahu sa vyparila vášeň. Olive má pocit, že už nie je pre svojho manžela dosť dobrá a často máva veľmi nelogické paranoidné stavy. Snaží sa silou mocou dostať manželovi opäť pod kožu ale väčšinou to iba zhoršuje. Z Nata sa stal typický chlap, ktorý si myslí, že všetko je v poriadku a to, že je problém si uvedomí až keď je veľmi zle. 

V knihe môžeme vidieť to ako naše postavy "vyrástli". Už to nie sú tí mladí zaľúbenci. Sú to dvaja ľudia v strednom veku, zodpovední a hrdí rodičia. Páči sa mi ako sa ich príbeh posunul. Celý príbeh sa odohráva na ich dovolenke, ktorá má vrátiť iskru do ich stereotypného manželstva. To, či sa to podarí prezrádzať nebudem.

Napriek tomu, že ide romantickú beletriu kniha rozoberá aj bežné životné problémy. Ukazuje manželstvo po 10 rokoch a jeho reálne problémy. Okrem toho však v knihe nechýba láska, ktorá sa rokmi mení a prechádza z tej vášnivej na tú pravú. Myslím, že táto kniha určite stoji za prečítanie a poteší každú romantickú dušu.

Knihu si môžete kúpiť tu.

Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.