RECENZIA: Nina Protušová - Mira

nedeľa 23. júna 2019


Prežila. Bola to podľa všetkého nebezpečná nehoda za dosť zvláštnych okolností a Mira si z nej nič nepamätá. Vyviazla však takmer bez škrabanca a nezranila nikoho iného – skutočné šťastie v nešťastí. Mala by byť spokojná. Práve sa presťahovala k Táni, svojej bláznivej najlepšej kamarátke, popri práci v kaviarni sa znova začína pripravovať na prijímacie skúšky na vysokú školu a jej milujúci priateľ Peter ju vo všetkom oddane podporuje. Všetko sa uberá správnym smerom.
Lenže čo sa skutočne odohralo v deň nehody? Mira má pocit, že čosi nesedí, a tak sa na vlastnú päsť púšťa do pátrania. Podporí ju jedine Rado, jej spriaznená duša, a Mira pomaly začína tušiť, že má pred sebou pekelne zamotané klbko lží a temných tajomstiev...
Ako som už dávnejšie spomínala, poslednú dobu som si veľmi obľúbila knižné thrillery a rôzne krimi romány. Tento ďalší je z pera slovenskej autorky, tak prečo tomu nedať šancu? Kniha sa rozbieha postupne. Pomaly sa zoznamujeme so všetkými postavami a hlavne s hlavnou hrdinkou Mirou, ktorá je tak trochu zmätená.

Je to pochopiteľné, pretože prežila vážnu autonehodu z ktorej si  nič nepamätá. Jej rodina a priatelia jej povedali, čo sa stalo, ale Mira napriek tomu ostáva skeptická a neverí im. A robí dobre.
Príbeh sa rozbieha uvoľnene a prirodzene. Keď už poznáme všetkých aktérov príbehu, môžeme si postupne urobiť názor na ich charakter. Mira mi v podstate liezla na nervy a nebola pre mňa osobne sympatická hlavná hrdinka. Chápala som jej situáciu, ale niektoré scény mi prišli prehnané. Vyšetrovanie na vlastnú päsť, odbehnutie z  oslavy iba preto, aby sa stretla s neznámym mužom, ktorý môže byť nebezpečný a nikomu o tom nepovedať je dosť hlúpe, ale v deji to malo zmysel. Na druhej stane oceňujem, že Mira mala pekne vyformovanú povahu.

Celý príbeh bol plný nečakaných a prekvapivých zvratov, čo sa mi páčilo. Ku koncu toho však už bolo trochu veľa. Konečne sa všetko vysvetlilo a po pár stranách je to zase inak a potom znova a znova... až ma to nakoniec prestalo baviť.

Napriek koncu sa mi príbeh páčil. Autorka vie pracovať s napätím a celú dejovú líniu si premyslela. Myslím, že táto knižka je vhodná na leto a určite si si ju pribaľte niekde k vode na dovolenku. Oddýchnete si pri nej a zároveň nedostanete presladený príbeh plný klišé.

Knihu môžete zakúpiť tu.

1 komentár

  1. Kniha vypadá zajímavě podle popisu, ráda bych se k ní také dostala :))

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.