TICHÁ OBEŤ Caroline Mitchellová

nedeľa 9. júna 2019


Emma je milujúca manželka, oddaná matka... a páchateľka neúmyselnej vraždy. Celé roky skrýva mŕtvolu učiteľa Luka, ktorý ju zviedol, keď bola v tínedžerskom veku, neistá a dôverčivá.
Toto tajomstvo by možno zostalo pochované, keby jej súčasný život bol menej dokonalý. Emminho manžela Alexa povýšili a to znamená, že sa konečne môžu aj s malým synom presťahovať do väčšieho domu. O ich starý dom čoskoro prejavili kupci vážny záujem, ale Emma ho nemôže opustiť skôr, ako zničí aj poslednú stopu svojho zločinu. Lenže keď sa vráti k plytkému hrobu v záhrade, aby pozostatky vykopala a premiestnila, nájde ho prázdny. Telo zmizlo. Emma sa v panike prizná manželovi, ale to je iba začiatok. Alex o nej čoskoro zistí skutočnosti, ktoré sa mal dozvedieť oveľa skôr. Aj ďalšie, na ktoré by najradšej zabudol.Poslednú dobu siaham po knižných trileroch stále častejšie a častejšie. Táto knižka sa rozbieha pomaly a nenásilne. Čitateľ sa postupne zoznamuje s prostredím domčeka na okraji mesta a hlavnými hrdinami. Kniha je písaná z perspektívy Emmy, jej manžela Alexa a Luka, ktorý bol Emmin učiteľ na strednej škole. V knihe sa prekrýva súčasnosť a minulosť, takže dej sa odhaľuje pomaly a postupne vám začne všetko do seba zapadať.

Niektoré časti však do seba nezapadli okamžite. Museli ste pokračovať v čítaní ďalej, aby ste všetko pochopili a dej bol stále viac a viac gradoval, čo hodnotím pozitívne. Nejde o fascinujúci román, ktorého zápletka vás úplne odrovná ale pár nečakaných momentov si tam určite nájdete.

Celý príbeh má pútavý dej a do poslednej chvíle nevedie, kto je v príbehu ten zlý. Autorka všetko premyslela a logicky preplietla za čo dávam knižke ďalší plusový bod. Kniha mala okrem manipulatívnych momentov aj vtipné, takže nudiť sa nebudete.

Tento príbeh odporúčam všetkým, ktorí si chcú pri knihe oddýchnuť ale zároveň nechcú čítať presladené romány a majú chuť po napätí.

Knihu zakúpite tu.

Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.