DOVOLENKA BEZ SOCIÁLNYCH SIETI

sobota 13. júla 2019


Začnem asi tým, že na týždeň v Grécku som sa nesmierne tešila. Po šiestich rokoch som sa konečne dostala k moru a nejako všetko dopadlo tak, že mobil som nechávala viac menej na izbe, alebo som si ho brala len keď som chcela niečo fotiť.

Komunikovala som iba s pár najbližšími ľuďmi a odpisovala som veľmi sporadicky tým ostatným. Nebolo to myslené v zlom len jednoducho som nechcela. Na začiatku som mala veľkú potrebu všetko zdieľať. Hlavne s tými, ktorí má sledujú na instagrame, pretože je to už nejaký ten zaužívaný proces. Deje sa niečo zaujímavé, tak prečo sa o to nepodeliť? 


Postupne som však ten nutkavý pocit nemala a odrazu som sa cítila spokojnejšie. Až na dovolenke som si uvedomila, že sociálne siete, zdieľanie fotografií a komunikácia s vami mi prináša radosť, ale aj istý druh nervozity. Viete aj moja práca veľmi súvisí s tým byť online. Stále musím reagovať na správy, sledovať, čo sa deje a každé upozornenie môže byť dôležité. 

Po dlhej dobe som si naozaj oddýchla a myslím, že každý z vás by si mal vyskúšať nezdieľanie dovoleniek na sociálnej sieti.

Kedysi sme nič nezdieľali hneď. Pamätám sa, keď som bola ešte malá a chodila som na dovolenky s rodičmi. Viem, že v tej dobe už mama mala facebook, ale ja som veľmi neriešila, čo to je. Mala som  v tej dobe ( naozaj som taká stará, že používam slovnú hračku v tej dobe? ) asi 12 rokov. Vtedy riešili tak staré deti iné problémy. Napríklad prečo sa so mnou nechce ísť nikto bicyklovať?


Ale späť k téme. 
Na dovolenky sme si brávali malý digitálny foťák značky Canon. Otec ho má dodnes a vždy keď ho vidím, tak cítim príjemné nostalgické pocity. Nepoužívame ho ale klasicky škrečkujeme. Viete v tej dobe mi pripadal ako vrchol foto techniky pre amatérov! Pamätám sa, keď sme do neho kupovali pamäťovú kartu. Vtedy som ani len nemala tušenia, čo to je, ale viem, že otec chcel takú na ktorú sa zmestí najviac fotiek. Tuším tá karta mala niekoľko megabitov, ale nie som si istá. Častokrát sme museli niektoré nepodarené fotky mazať, pretože sme mali plnú pamäť a nemohli sme fotiť ďalej. 

No a potom to prišlo. Vrátili sme sa z dovolenky a mala prehodila fotky do počítača a na facebooku si vytvorila album s názvom dovolenky a to bolo celé.

Počas dovolenky sme sa tým nijako nezaoberali. Poslali sme MMSku (smska s fotkou) rodine a hotovo.

 Preto mi táto dovolenka pripomenula tie časy, keď ľudia nemali tú potrebu všetko zdieľať ihneď. Nehovorím teraz, že prestanem byť aktívna na sociálnych sieťach. Mňa to veľmi baví. Iba chcem podotknúť, že je to príjemná zmena a určite sa niekedy ešte takto odmlčím. Samozrejme čísla na sociálnych sieťach klesajú, ale na tom mi nikdy prehnane nezáležalo.

No a vy sa teraz môžete tešiť na pár článkov z dovolenky.Skúšali ste aj vy byť OFFLINE počas dovolenky?FACEBOOK / INSTAGRAM /


fashionparadis@gmail.com

3 komentáre

 1. Nádherné fotky, moc ti to sluší! Občas je fajn vypnout od sociálních sítí a užívat si! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásné fotky :) Já vždy na dovolené si vezmu mobil třeba jen ráno a večer, během dne si užívám odpočinku :)
  MyGoldenMind

  OdpovedaťOdstrániť
 3. tie fotky sú naozaj krásne, dodávajú príjemné letné pocity ♥ a máš pravdu, takisto som nedávno prišla nato, že sociálne siete ma niekedy znervózňujú a preto by bolo fajn si dať občas pauzu :) bola som na dovolenke v Španielsku a tam som mala nonstop mobil na izbe a bolo to úžasné ♥

  ORLLING

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.