ZOZNÁMTE SA S NAŠIM ŠTEŇIATKOM ALEBO AKO SA K NÁM DOSTAL IZZY

streda 23. októbra 2019Začnem asi takto....
Izzy je chlapec.
Je to odvodené od Izrael ja tvrdím, že od Izidor. Pôvodne sa mal volať Imir, teda vlastne Ymir. Ale meno Ymir k nemu nejako nesadlo.

Ako sa Izzy Izreal Izidor Imir, teda vlastne Ymir dostal k nám? 

Všetko sa to podľa mňa začalo v Slobode Zvierat. Niekedy v apríli sme tam s Tomáškom začali chodiť venčiť osamelých psíkov. Tí, čo ma sledujete dlhšie a teda hlavne na instragrame určite viete, že som veľký milovník zvierat.

Na mojich stories sa najčastejšie objavujú práve zvieratá. Aj Tomáš je milovník zvierat. Ale uprednostňuje iné zvieratká ako ja. Ja milujem zajačikov a on hadov, ktorí sa v dospelosti môžu živiť zajačikmi. V každom prípade Tomáš má rád aj zajačikov, psíkov, hlodavcov a tak ďalej, ale o tom možno inokedy. Zas som odbočila, takže späť k téme.Obom sa nám venčenie psov veľmi zapáčilo. Bola to príjemná spoločná aktivita v prírode. Tomáš si začal čítať o rôznych plemenách psov a už dlhšie sa začal pohrávať s myšlienkou, žeby sme si mohli zadovážiť vlastného psíka.   Pár týždňov bola táto myšlienka iba nápadom. Zhodli sme sa, že jedného dňa si psíka kúpime a bude.

Jeden večer sme išli s Tomášom spať a predtým sme si chceli pozrieť seriál. Zatiaľ, čo ja som hľadala, čo si pozrieme, Tomáš našiel Izzyho. Jedna pani ponúkala na bazosi šteniatka malých krížencov. A ešte v ten večer sme pani napísali sms, žeby sme mali záujem o jedno šteniatko a na začiatku augusta sme si išli po malé klbko radosti.
Prvé týždne to však nebola vôbec radosť, ale iba starosť. Izzy okrem toho, že sa veľmi bál mal aj problémy s trávením. Prvé dni iba hnačkoval, takže sme behali k veterinárovi a snažili sa dať naše malé šteniatko dokopy. Trvalo to asi 3 týždne, kým sa nám podarilo dať ho ako tak dokopy. Zdravotne.

Čo sa týka hygieny problém má občas doteraz. Stále ho však obhajujem, že má na to stále nárok, pretože je maličký. Ale, aby som nebola prehnane kritická, cikanie už pochopil. Stálo nás to iba balíček piškót a veeeľa nervov.

Izzy je prehnane živé šteňa, ktoré neznáša samotu. Veľakrát sa stalo, že keď sme ho nechali samého 3 minúty štekal a potom spravil mláčku. Po vyprázdnení močového mechúra sa pustil do deštrukcie všetkého okolo seba. Nie je to však také zlé. Stačí, aby mal k dispozícií iba svoje hračky a tak radostne ničí tie.


Aj napriek tomu, že s Izzym sú logicky väčšie starosti ako s našim Dupom, som rada, že Tomáš mal tu myšlienku zaobstarať si psíka.
FACEBOOK / INSTAGRAM /fashionparadis@gmail.com

7 komentárov

 1. Tak ten je nádherný!! Přeji vám krásné společné chvilky. :))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ten je rozkošný! My máme čivavku a už je to spíš takový dědeček, ale chováme se k němu, jako by byl pořád štěňátko :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. to je úplne super keď je aj starší psík stále hravý :)

   Odstrániť
 3. Jůů ten je dokonalý, zrovna dneska jsem mamči říkala, že přemýšlím také nad pejskem.

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.