taký bol rok 2019

piatok 3. januára 2020


Neskoro ale predsa. 
Minulý rok som začínala s čistým štítom. Začala sa nová kapitola môjho života.  A myslím, že som mala pravdu, pretože tento rok sa toho stalo naozaj veľmi veľa, či už dobrého alebo zlého. Rok 2019 bol zameraný na môj osobný život.  Čo sa týka práce a školy som viacmenej stále na jednom mieste.

Ale začnime pekne postupne...

ZIMA
 • Na začiatku roka som cítila veľké nadšenie z niečoho nového. Začala som vo veľkom plánovať a zdobiť svoj diár a táto úchylka mi vydržala do dnes. Takže niečo nové som sa naučila hneď v úvode nového roka.
 • Urobila som prvé domáce sushi a bohužiaľ som sa v tom celý rok nezlepšovala lebo nejako nebolo kedy.
 • Do našej rodinky pribudol zakrslý zajac Dupko o ktorom som napísala samostatný článok. V tom období som veľmi chcela nejaké zvieratko, ktoré bude pri mne ale nebude si vyžadovať toľkú pozornosť, pretože kvôli práci som doma netrávila veľa času. Mala som škrečka ale ten bol ako každý škrečok -  samotár.
  A tak k nám prišiel Dupko.


JAR

  • Jar prišla rýchlejšie ako som čakala a ja som bola v šialenom pracovnom tempe. Na Slovensku sme si volili novú hlavu štátu a ja som vtedy pracovala viac ako obvykle. Do toho som mala školu a samozrejme svoj vlastný život. Ani som sa nenazdala a po prvom kole volieb som skončila v nemocnici s infekčným ochorením. V nemocnici som si pobudla 9 dní a zotavovala som sa niekoľko mesiacov.
  •  Počas pobytu v nemocnici som som prečítala najviac kníh.
  • Schudla som, pretože som dodržiavala veľmi prísnu stravu.
  • Postupne sa zo všetkého zotavila a začala som trochu spomaľovať.
  • Koncom jari sme s Tomáškom išli na výlet do Modry a na Červený kameň. Neuvedomili sme si, že hrady sú v túto dobu ešte zatvorené ale napriek tomu sme si to užili. V Bratislave sme išli do Botanickej záhrady a samozrejme nechýbala ani návšteva bratislavskej ZOO kam chodíme pravidelne.
  • Chodievali sme venčiť psíkov zo Slobody zvierat.
  • Naučila som sa piecť cheesecake.
   LETO   • Leto bolo krátke a plné zmien. V júni Tomáško oslávil narodeniny a my sme sa chodili kúpať na kúpalisko alebo sme sa iba vyvaľovali na záhrade s Aimee.
   •  Začiatkom júla som išla po dlhej dobe k moru do Grécka na Corfu. Veľmi sa mi tam páčilo a konečne som si naozaj oddýchla od všetkých povinností, starostí a stresu. Keď na to takto spomínam hneď by som išla späť.
   • Zvyšok júla sme si užívali leto ale začali sme riešiť aj závažnejšie veci o ktorých ale na blogu podrobne informovať zrejme nikdy nebudem. 
   • Začiatkom augusta zavítal do našej rodinky Izzy s ktorým prišlo veľmi veľa radosti ale aj starostí. Naše dni sa točili o učení ho cikať, kakať vonku, učení ho základných povelov a hlavne o snahe, aby sa vo svojej novej svorke cítil dobre a milovane. Vzhľadom na súčasnosť sa to podarilo. 
   • V strede augusta mi zomrel škrečok Pufko. Mal 2 a pol roka a dostal porážku. Musela som s ním ísť k veterinárovi, aby ho utratil, pretože mal veľké bolesti. V mojej izbe po ňom ostalo prázdno.
   • Koncom leta prichádza jeseň a tá je v mojom živote vždy prelomová. No a aj tento rok bola, pretože koncom leta sme začali s Tomáškom plánovať svadbu.

   JESEŇ

   • Jeseň bola plná radosti a bolesti. Oslávila som 25 rokov, ale vôbec som sa necítila šťastne. V našom živote sa stala udalosť, ktorá nás zasiahla. 
   • Nakoniec sme sa predsa len museli posunúť ďalej a začali sme dolaďovať posledné svadobné detaily. Bolo to obdobie plné stresu a nervozity z toho, čo príde. 
   • Keď prišiel deň D. Cítila som stres zmiešaný s veľkým návalom radosti a šťastie.
   • 16.11. sme si povedali svoje áno a zo mňa sa stala šťastne vydatá žena. Článok o našej svadbe si môžete prečítať tu.   A zase zima... 

   No a po svadbe prišlo pokojné obdobie. Môj osobný život je konečne naplnený a ja mám po boku človeka o ktorom som presvedčená, že s ním chcem byť dokonca svojho života. 

   Na Mikuláša sme boli v Miláne ale z tohto výletu chystám zvlášť článok. 

   Vianoce sme prežili pokojne s rodinou, rozprávkami a jedlom. Prvýkrát som pripravila štedrovečerné menu a začala prehodnocovať svoj pracovný život.

   Verím, že v roku 2020 sa niekam posuniem.
   Úprimne cítim sa trochu stratene.
   Celý život som vedela, čo chcem v živote robiť ale stále viac blížiacim sa koncom štúdia sa bojím, že to neviem.
   Držte mi palce, aby som na to prišla a verím, že budete pritom.
    Ďakujem ak ste článok prečítali celý a teším sa na vás v novom roku.

   fashionparadis@gmail.com

    

   8 komentárov

   1. Koukám, že jsi měla fajn rok:) Králíček je kouzelný, štěndo taky! Ke svatbě gratuluji:) A přeji jen to nejlepší do roku 2020:)

    OdpovedaťOdstrániť
   2. Všetky zvieratká sú úplne rozkošné. :)

    Sabi z blogu Beautiful savage

    OdpovedaťOdstrániť
   3. Krásny článok. Toto sú asi moje najobľúbenejšie články na čítanie. pekne zhrnuté. Prajem všetko dobré do nového roka!
    xxx Alexandra z MS ALWAYS LATE

    OdpovedaťOdstrániť
   4. Ach, Dupko je jednoducho rozkošný! Mala si skvelý a úspešný rok (dodatočne gratulujem k svadbe!); nech je pre teba tento ešte lepší ❤
    A hneď sa stávam novou pravidelnou čitateľkou blogu!

    SIMPLY BERENICAFacebook PageREAD "HOW TO STAY ORGANIZED"

    OdpovedaťOdstrániť
   5. Krásne zhrnutie, vyzerá to, že to dobré prevažovalo, teda aspoň dúfam. Prírastky do rodiny sú krásne a verím, že je vďaka nim doma veselšie :) Gratulujem k svadbe, bola si nádherná nevesta <3
    Prajem ešte krajší rok 2020 a veľa úspechov!

    another-yellow-umbrella.blogspot.com

    OdpovedaťOdstrániť
   6. Přeji ti, ať se v tomto roce už ztracená necítíš a hlavně zdraví! :))

    OdpovedaťOdstrániť
   7. Ach holka ten poslední odstavec .. jako bych slyšela sebe. Od třeťáku na gymplu jsem si myslela, že vím, co chci po vysoké dělat a teď? Čím víc se konec mého vysokoškolského studia blíží, tím víc jsem vystresovaná, že jsem vlastně úplně ztracená. Tak nechť je tvůj dvacet dvacet dalším úspěšným, kdy zjistíš, kde je tvoje pracovní místo. To partnerské už si evidentně našla a já moc gratuluju! :) Ať vám to jenom klape! :)

    OdpovedaťOdstrániť

   Latest Instagrams

   © Vera Paradis. Design by Fearne.