NAŠA KARANTÉNA

sobota 11. apríla 2020
Nemôžem tvrdiť, že to prišlo nečakane. Už od decembra minulého roka som v práci písala články o koronavíruse v Číne ale predstavte si, nikoho to nezaujímalo. Ľudia začali byť na pozore, až keď sa tento vírus dostal do Európy a postupne sme si všetci začali uvedomovať, že nám to ovplyvní naše životy. Či chceme alebo nechceme.

My s Tomášom to viacmenej zvládame dobre. Budem k vám úprimná. Už dlho som si priala nejaký impulz, ktorý ma zastaví.

Žila som v kolobehu - práca, škola, domácnosť. Mala som pocit, že nemám čas na poriadne rozhovory s Tomášom, na oddych, knihy a podobne. Keď už som mala voľné dni, trávila som ich na sedačke pred telkou, pretože som potrebovala nič nerobiť a vypnúť. 

A odrazu sa to stalo.
V Bratislave sa objavil prvý prípad ochorenia na koronavírus. Zhodou okolností som ten deň pracovala a nezastavila sa až do večera. Až po práci mi došlo, čo sa vlastne deje. Odkedy sa u nás objavil prvý prípad ochorenia s Tomášom sme už nemali prednášky a ja som musela ostať pracovať z domu.
Práca z domu pre mňa veľká zmena nebola. Tešila som sa, že môžem pracovať v pyžame.
Zmena začala až o pár dní, keď sa všetko spomalilo a z ničoho nič som si uvedomila, že je to tu.Ten impulz na spomalenie prišiel. S Tomášom sme zrazu mali obaja veľa času. Nebudem hovoriť, že sme začali byť prehnane aktívni. Pozerali sme seriály, upratovali, jedli, rozprávali sa, venovali sa Izzymu, ktorý má z tejto situácie najväčšiu radosť. A aj keď je vonku situácia vážna a ja sa bojím o svojich blízkych, ktorí sú už predsa len starší, teším sa z toho, že mám možnosť tráviť dostatok času so svojím manželom.

Občas mi je smutno, keď v našom okolí vidím ľudí, ktorí sa prechádzajú po uliciach bez rúšok a dodnes nechápem prečo jeden pán z nášho vchodu začal kašlať a počas kašlu si dal dole rúško a bez hanby si odpľul na chodník. Po tomto incidente som sa rozhodla, že radšej už nebudem pozorovať okolie z balkóna a skúsim sa zamestnať písaním. No a tak vznikol aj tento článok, ktorý čítate.Dovoľte, aby som vám predstavila zopár vecí, ktoré sme počas karantény stihli a možno to aj niekoho inšpiruje.  

1. Viac varíme 

Niektoré dni mám pocit, že trávim iba v kuchyni. Vymýšľam všelijaké jedlá z vecí, ktoré máme doma a úprimne niektoré veci sa podaria iné už menej. Našťastie Tomáško zje všetko pokiaľ to nie je kaša alebo iba čistý šalát. Aj keď to, že bez problémov jedol moju jemne spálenú kôprovú omáčku dodnes nechápem.

2. Ostrihali sme Izzymu chlpy nad očami 

A bol to naozaj súboj, pretože ako náhle si ten pes všimne nožnice, premení sa na tvora, ktorý bojuje o život. A naozaj mu nikto nikdy neublížil nožnicami ani ničím iným. Ak nerátame noviny, ktorými dostal ako šteniatko po zadku, keď sa vyčural pár minút po prechádzke, kde tiež cikal. Nakoniec vďaka Tomášovi a piškótam sme začali vidieť oči nášho psa.

3. Izzy sa naučil venčiť bez vodítka

To je Tomášova zásluha. Keďže sa ráno neponáhľal na prednášky a mal čas sa mu počas prechádzky venovať, stalo sa to, že sa z Izzyno začal meniť na poslušného psíka. Samozrejme, pokiaľ tam nie som ja, pretože ja mám na neho vplyv - rob si, čo chceš a potom nahoď psie oči a a prejde ti to. 
4. Dokončila som diplomovku

Asi môj najväčší úspech. Ešte ju nemám upravenú, očíslovanú ale obsah už je! Už ju iba opraviť podľa pripomienok od školiteľa a dúfať, že to dopadne dobre. Najhoršia časť bude asi formátovanie, ktorého sa už teraz neviem dočkať. Určite si pritom trochu hystericky poplačem

5. Začali sme mať radosť s maličkostí

Veci, ktoré za normálnych okolností beriete ako samozrejmosť. Napríklad v obchode nie sú dlhé rady alebo v DMke majú opäť SAVO! Alebo to, že sa môžeme previesť na záhradu k môjmu otcovi a nechať Izzyho vybehať, pretože na výbehy pre psov momentálne nechodíme.

6. Upravili sme si balkón

Z tohto mám asi najväčšiu radosť. Vždy som chcela mať pekný balkón ale nikdy som nemala tú možnosť až teraz. Naozaj sa teším ako tam budeme tráviť letné večery.
Doplňujúca poznámka - včera nám Izzy trochu uradoval na balkóne a vyzerá to tak, že muškáty nemal v obľube ako ja.
Výsledok Izzy 1 muškáty 0.Tých vecí je viac menej viac ale iba na tieto som si spomenula. Nie sme prehnane aktívni, necvičíme a áno väčšinu času, keď nemusím pracovať trávime pozeraním seriálov a filmov. (momentálne pozeráme The 100).

Veľmi sa teším, keď sa budeme môcť vrátiť do bežného života a ísť kam len chceme ale na druhej strane si uvedomujem, že už možno nebude tak veľa príležitostí tráviť plnohodnotný čas s tými s ktorými žijeme, takto bez prerušenia. Tak si ho nepremrhajte sťažovaním sa ako máme všetci vo zvyku.

Ak chcete napíšte mi ako trávite karanténu vy. Možno sa niečím novým inšpirujem. :) 

fashionparadis@gmail.com

5 komentárov

 1. K diplomce ti gratuluji, také ji teď dokončuji a chce to vážně pevné nervy! :D :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Napriek tomu, že asi všetci máme viac času, budem rada, ak to celé skončí :(

  DIEVČA Z KAVIARNE

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Článek se moc hezky četl, protože jde vidět, že je v něm kus tebe. 🌷 Zároveň bych chtěla moc pogratulovat k diplomce, protože s ní s předstihem taky začínám a už teď vidím, jaká práce to zase bude. Máš mé follow a pokud by ses chtěla vzájemně podporovat, najdeš mě na Shades of Silvie

  Měj se krásně 🌷

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Gratulujem k diplomovke! Ja som konečne dokopala bakalárku a je to úžasný pocit. A hlavne, je krásne ako pozitívne si ten článok zhrnula, je vidieť, že nás celá tá situácia niečomu peknému učí.

  Viki z blogu BarsVee🌸 - BarsVee na Instagrame🌸

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja som si teda zozačiatku nevedela na prácu z domu zvyknut. Totiž ked som v kancelárii, tak mám všetko poruke, tlačiaren, šanony, iné veci. A tu doma - si musim treidit kopky, čo kde kam potom pojde, tlačiaren sa mi do dnešného dna neporadilo na notebook inštalovat, tak si musim tlačit tak, že najprv na USB a potom do druhého PC, ktorý máme zapojený k našej tlačiarni a tak tlačím. Akože uplne na hlavu. Do toho ešte dieta, ktoré stále odo mna niečo chcelo, varit, domácnost... no prvé týždne boli tažke...
  Ale teraz s odstupom času... už to vidim inak, už som si urobila system, makám, dieta sa nejak osamostatnilo, a zrazu si ani neviem predstavit, že mám znovu chodit normálne do práce :-D

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.