NÁŠ ŽIVOT KRÁSNE NESTABILNÝ

utorok 19. mája 2020
Som človek, ktorý vo svojom živote zúfalo hľadá stabilitu a pocit, že sa nič nezmení a všetko bude krásne. Samozrejme chápem, že nikdy nebude vždy všetko krásne a nikto nebude so mnou stále zaobchádzať v rukavičkách. V mojej naivnej hlave to však často popieram. Na druhej strane sa veľakrát zbytočne bojím a stresujem. Prečo?
Neviem. Možno je to tým, že..
-mám strach, že moja pekná bublina praskne.
- som mala životné obdobie v ktorom mi praskli všetky bubliny, ktoré som vlastnila a ja som ostala sama a mokrá od mojich ružových bublín.

Ale odkedy som spoznala Tomáša máme spoločnú bublinu a môj život už nezažíva také pády ako keď som ho nemala. Napriek tomu ma však neprestáva fascinovať ako sa v našom živote vie všetko zmeniť a veľmi rýchlo. Či už ide o zmenu pozitívnu alebo negatívnu.


Iba tí najvytrvalejší čitatelia si možno pamätajú moju úvahu o sile jedného okamihu. Článok, ktorý som napísala po tom, ako sa môj život obrátil hore nohami. Opäť! Ale našťastie to nebola ničívá búrka so záplavami ale iba týždňový dážď v mojom živote. Som fascinovaná tým, aký je sám život rafinovaný spisovateľ.

V jednu hodinu mám pokojný deň a všetko dopodrobna naplánované a dokonca sa aj nudím. O pár hodín neskôr som na pohotovosti so svojim zajacom.
Konečne sa prestanem báť toho, čo mi život nadelil a začnem sa z toho tešiť a o pár dní o to prídem.
Mám celkom slušne naplánovanú budúcnosť a čo sa nestane? Príde vírus a všetko je inak.

Smejem sa cez slzy, pretože niekedy to už inak nejde. Podáte pomocnú ruku človekovi o ktorom viete, že si ju nezaslúži a on o vás aj tak bude hovoriť klamstvá. Dáte opakovanie šancu osobe, ktorá tú šancu premrhala nespočetne veľakrát ale aj tak to urobíte, pretože chcete byť lepší človek a veríte na lásku a rodinu.
Smejem sa cez slzy, pretože viem, ako to skončí. Ale urobím to. Urobím to pretože, čo ak ?

Tomáš mi vždy hovoril, že robievam tie isté chyby a čakám, že to skončí inak. Že je to akokeby som čakala, že tá kniha, ktorú poznám naspamäť skončí inak. Občas sa hanbím povedať, že niekedy v to aj dúfam.  V hlave si píšem alternatívne konce a prečo nie! Život je nevyspytateľný! Prečo potom niektoré veci nikdy nedopadnú inak a niektoré sa zmenia presne vtedy keď to nečakáte.

Moja malá rada. Väčšinou sa to zlepší. Vždy sa to zlepší. Ale až po tom ako si prejdete trápením, obviňovaním a potom to príde. Život sa opäť upokojí a po búrke vyjde slnko. Prepáčte ale nemohla som si toto klišé odpustiť.


fashionparadis@gmail.com

6 komentárov

 1. Člověk si nemůže být jistý nikdy ničím, veškeré plány mohou být v minutě zmařené a nejde se na to připravit. Korona krize je toho důkazem. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Veľmi pekný článok aj fotky! :) Mám rada takéto inšpiratívne, povzbudzujúce články, len tak ďalej :)
  BarsVee┃A Brief Inquiry Into University Life - BarsVee na Instagrame🌸

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Celý život jsem to měla nastavené stejně. Ale naposledy, co jsem pomohla člověku, se ke mně hned potom zády otočil způsobem, který v životě nezapomenu. Nechápala jsem, jak může být někdo tak hrozně zlý. Na to se nalepily ostatní věci a já se z toho dostávám dodnes. Neunesla jsem to. Teď se učím mít ráda hlavně sebe a dávat sebe na první místo. Není to jednoduché a nejde to dobře. Ale je to důležité. A nevzdát to a věřit v to, že všechno bude dobrý je ještě důležitější. Děkuji za krásný článek <3

  Pauline's Tiny World

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Někteří lidé si prostě druhé šance nezaslouží. Sama jsem byla také dlouho taková- pro ostatní se roztrhat, ale když to mělo být naopak... Anebo jsem za to ještě stejně schytala kritiku, že jsem mohla udělat víc... Ale tím se člověk nesmí nechat odradit, ostatně, víc to pak vypovídá o druhých a alespoň už dnes vím, koho v životě chci a koho ne :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Veľmi pekný článok v niektorých častiach som sa našla a tiež som taká, že som ''nepoučiteľna''
  Budem rada ak sa zastavíš aj na mojom blogu.
  Môj blog: https://lifeforjul.blogspot.com/?m=1

  OdpovedaťOdstrániť
 6. V živote sa človek musí potýkať naozaj so všeličím. Často to nebýva príjemné, ale nesmieme sa nechať zlomiť. Niekedy ozaj pomôže vyplakať sa, otriasť sa a pevnou nohou vykročiť do nového dňa, hoci je to náročné. :)

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.