JANA BENKOVA - ULIČNICA

štvrtok 22. septembra 2016Autor : Jana Benková
Vydavateľstvo
:IKAR
Rok vydania : 2016
Žáner : román
Svetlana je dievča, ktoré prišlo o oboch rodičoch v krátkom časovom úseku. Jediné čo ju drží pri živote je pomsta. Pomsta mužovi, ktorý ju pripravil o rodinu. Svetlana si svoj plán pomsty premyslí do posledného detailu. Bohužiaľ, to nevyšlo tak ako očakávala a teraz ide o život samotnej Svetlane.  Uteká do Viedne, kde sa stane striptérkou a myslí si, že najhoršie má za sebou. Je to ale naozaj pravda??? 

To bol taký krátky úvod o čom román je. Zápletka nie je nejaká zložitá ani originálna ale román je napísaný, tak, že vás jednoducho baví pokračovať v čítaní. Janka vytvorila naozaj veľa zaujimavých postáv.
Povedala by som, že román je ideálne letné čítanie ale pod letným čítaním si predstavujem niečo veselé.
Tento príbeh je trpký a depresivný. Má veľmi málo svetlých momentov ale na druhej strane je to realita.
Život je taký aký si ho urobíš.
A nie vždy sa budeš usmievať.

Jana sa zameriava na to, že všetky činy, ktoré v živote majú svoje následky. Bohužiaľ, Svetlana sa veľakrát správala zle a túžba po pomste ju priviedla až na samotné dno.
Celá zápletka bola viac menej prevídateľná a dalo sa očakávať čo sa stane. Dokonca aj prekvapivé momenty na konci mi nepripadali až také prekvapivé, lebo som celú dobu tušila ako to skončí.

Napriek všetkému obdivujem autorku, že sa rozhodla na chvíľu opustiť písanie presladených romancí a napísala niečo čo je podobá skutočnému svetu. Príbeh je písaní pútavo a ľahko a myslím, že by si ho mal prečítať každý, kto si myslí, že svoje životné problémy vyrieši pomstou. Toto je odstrašujúci príklad toho, že to tak nie je. 

Knihu objednávajte tu.

5 komentárov

 1. Knihu neznám, ale vypadá velice zajímavě:)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ahoj milá Veru, uličnice mám odjakživa ráda ;-) a jsou mi rozhodně blíž než "neuličnice", tak si myslím, že by tohle mohla být jedna z příjemně oddychových podzimních radovánek. Děkuju za tip.
  A vůbec - koukám, že tvůj blog je plný skvělých tipů a tak se tu zavrtám a pořádně to tu prozkoumám. ;)
  Vivi

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Knižku som zatiaľ nečítala ale podľa tvojej recenzie vyzerá super :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Milá Vera, prečítaj si po sebe prosím recenziu keď ju napíšeš. Ja som ju len preletela a našla tam viac ako 10 chýb (vyrieši pomstov, odstašujúci, v niektorých vetách ti chýbajú dokonca slová...) A prosím ťa, ktorá z Benkovej kníh je presladená romanca? Čítala si od nej vôbec niečo?
  Neber to ako hejt, skôr radu do života, aby si si po sebe čítala čo napíšeš, lebo toto vyzerá a pôsobí ako: "potrebujem rýchlo niečo napísať, tak zbúcham recenziu na kolene za päť minút, len aby niečo bolo..."

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Preklepy som opravila ďakujem za upozornenie. Ja si po sebe čítam čo píšem ale bohužiaľ, nie vždy mám čas všetko poriadne skontrolovať.

   Odstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.