FOTORECEPT: Čučoriedkový cheesecake

štvrtok 17. októbra 2019


Všetko sa to začalo tak, že sa Tomáš jedného dňa rozhodol piecť. Skúšal obyčajné cookies a keď sa mu podarili zaumienil si, že je čas upiecť aj niečo väčšie! A keďže torty mu až tak nechutia, ale cheesecake áno, prečo neupiecť práve ten? Náš prvý cheesecake bol jednoduchý a chutný. Tešili sme sa z neho! 
Po výzorovej stránke nebol ako tie na, ktoré poznáte z cukrárni, ale chutil veľmi dobre. Na instagrame ste si už dávnejšie odhlasovali, že by vás potešil recept. Mám pre vás dobrú správu! Konečne som sa dokopala a pripravila som pre vás postup, ako bežne pečiem cheesecake ja.  Nie som profesionálka, ale verím, že ak ho skúsite bude vám chutiť.

Úplne najlepšie na ňom je to, že sa dá vždy obmieňať a vylepšovať. 

Čo budete potrebovať?

  • 250 g keksíkov ( ja dávam BEBE ale vhodné sú aj Hobbits) 
  • 120 g masla
  • 500 g mascarpone
  • 250 g tvaroh jemný 
  • 150 g cukor práškový
  • 200 g smotany kyslej
  • 3 vajička
  • citrónová šťava 
  • čučoriedky
  • 1 ČL vanilkového cukru

Ak všetko máte môžeme ísť piecť. Korpus

Na korpus si podrvte Bebe keksíky na prášok a pridajte do nich roztopené maslo. Môžete ich rozdrviť ručne alebo v mixéry.  
 

Hmotu, ktorá nám vznikne utľapkajte vo forme na pečenie. Formu si predtým vysteľte papierom na pečenie a na okraje rozotrite maslo, aby sa vám koláč nepripiekol.


Predhrejte si trúbu na 180°C a korpus nechajte piecť 10 minút. Potom ho vyberte a nechajte vychladnúť. Medzi tým si môžete pripraviť plnku.

Plnka

Začneme tým, že zmiešame mascarpone a tvaroh do jednej hladkej hmoty.


 Neskôr pridáme kyslú smotanu a opäť poriadne premiešame.


Keď je hmota poriadne premiešaná pridáme cukor. Pridávajte ho postupne po lyžičkách, aby vám nevznikli hrudky.Po jednom pridávame vajíčka a po vajíčkach nezabudnite na vanilkový cukor, ktorý chuť koláča ešte vylepší a po byte sa vám rozšíri lahodná vôňa. Ak však nechcete, aby bol cheesecake príliš sladký, pokojne použite vanilkovú arómu.
 


Na záver pridávam do cesta citrónovú šťavu.Na úplný záver som do cesta hodila kúsky celých čučoriedok a následne iba premiešala. (pozor bez použitia mixéru) Celú hmotu vylejte do formy na pečenie.

Pečieme vo vodnom kúpeli 160-170 °C približne hodinu. Ak vám cheesecake napuchne, nebojte sa je to normálne on po vybratí z trúby spľaskne. Približne 5 min pred dopečením vytiahnite vodnú kúpeľ.
 


Poleva na vrch

Tú robím vždy inú. Tentokrát som rozmixovala čučoriedky s cukrom a smotanou a podopečení som ju vyliala na cheesacake.

Ako môžete vidieť mne sa mierne pripiekol, ale aj tak bol chutný. Cheesecake je hotový, keď sa v strede tak trochu trasie ako huspenina. Na záver som ho ozdobila čučoriedkami a nechala v chladničke celú noc.

Krájajte ho až, keď poriadne vychladne.


A to je všetko! Dúfam, že sa vám článok páčil a ak by ste chceli viac podobných neváhajte a dajte mi vedieť v komentároch.fashionparadis@gmail.com


4 komentáre

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.