Čo všetko sme videli v MILÁNE

utorok 28. januára 2020
Výlet do Milána vznikol ako úplne spontánny a nepremyslený nápad. Lákavo nízke ceny leteniek nás vylákali do druhého najväčšieho mesta v Taliansku, ktoré mnoho z vás pozná ako mesto módy. S Tomáškom sme si povedali, že tento výlet bude niečo ako naša mini svadobná cesta. Mini preto, lebo sme tam išli iba na tri dni, ktoré však bohato stačili na to, aby sme si pozreli všetko podstatné a dokonca sme si aj oddýchli.

Pristáli sme na letisku v Bergame, čo je asi hodinka cesty autobusom priamo do centra Milána. Znie to veľmi jednoducho, ale z letiska nám trvalo asi 2 hodiny dokým sme našli správny autobus. Možno je to aj tým, že sme sa prešli do nákupného centra, ktoré bolo hneď pri letisku ale vráťme sa k pointe. Tých autobusov, ktoré idú do Milána je veľa, problém bol v tom, že niektoré neponúkali kúpu lístkov na mieste, iné boli už obsadené a vysomáriť sa z toho dalo zabrať, ale nakoniec sme to zvládli.


Prvý večer 

Na hotel sme prišli okolo piatej a vonku sa už začalo stmievať. Naša hotelová izba bola malinká ale krásna a útulná. Farebná kombinácia zlatej s modrou mi pripomínali glamour štýl. Hneď prvý večer sme sa s Tomáškom vybrali na prechádzku po meste.
Všade boli ľudia.

Boli sme ubytovaní v centre mesta, takže sme to viac menej očakávali ale ľudia neboli iba v centre mesta. Oni boli doslova úplne všade. Tak sme sa pomaly cez dav ľudí dostali k preslávenej katedrále Duomo di Milano ( k Milánskemu dómu). Neskôr sme zistili, že tu funguje metro a ku katedrále to boli z nášho hotela iba 3 zástavky. Ale nevadilo nám to, pretože sme sa aspoň prešli a mali si možnosť vychutnať vianočnú atmosféru, ktorú som si užívala viac ja ako Tomáš.

 


Deň druhý 

Na raňajky sme sa vybrali do McDonaldu. Nechcelo sa nám špekulovať a chceli sme vidieť niečo z mesta, tak sme stavili na klasiku bez väčších gurmánskych zážitkov. Posilnení nezdravými raňajkami sme sa vybrali objavovať to, čo mesto ponúka. Prvou zástavkou nášho výletu bol hrad Castello Sforzesco. Celý pobyt sme využívali metro a boli sme spokojní. Kúpili sme si celodenné lístky do viacerých pásiem a o dopravu sme mali postarané. Ale späť k hradu, ktorý bol nádherný a fotogenický.

V hrade sa nachádzalo niekoľko múzeí a aj nedokončená socha od Michelangela.


Zároveň sme mali veľké šťastie, že sme hrad videli ešte pred návalom turistov, ktorí sa tam objavili okolo druhej hodiny poobede. Po obhliadke hradu sme sa išli préjsť do neďalekého parku a našli oblúk mieru, kde sme viac ako oblúkom boli fascinovaní obyčajnými holubmi.

Celý náš pobyt sme sa riadili tým, že sme si cez Google pozreli, čo by sme mali vidieť a potom sme sa iba potulovali ulicami a objavovali. 

Poobede sme sa opäť prechádzali po centre mesta, aby sme tie klasické turistické atrakcie, ktoré sme objavili večer videli aj počas dňa.


Deň tretí 


Posledný deň nášho výletu sme sa vybrali do krásnej časti Milána - Navigli. Práve tu som pocítila tú pravú taliansku náturu, pretože všade okolo boli malé reštaurácie, krčmičky a k tomu kanál ozdobený vianočnými svetielkami, ktorý nielen, že pripomínal Benátky ešte z neho sršal vianočný duch.  Počas tohto dňa sme chodili tak rôzne metrom až sme sa zatúlali na koniec mesta do obytnej časti. Názov si už nepamätám, ale objavili sme park s troma jazerami, kde bol pokoj a krásna príroda. Pripomínalo mi to našu Železnú Studienku v Bratislave.

Priznám sa, že cestou tam som mierne panikárila, lebo všetko pôsobilo dosť opustene a nevedeli sme do akej časti sme sa zatúlali ale nakoniec to bola iba moja klasická panika, ktorá sa ako vždy prebrala k životu.


fashionparadis@gmail.com
2 komentáre

  1. Milán musí být opravdu nádherný, už jen z tvých fotek mě zaujal a moc ráda bych se tam někdy podívala :))

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Je tam naozaj krásne. Ja konkrétne som po Miláne nechodila len sme cez Miláno prechádzali a bolo to krásne.
    Budem rada ak sa zastaviš aj na mojom blogu.
    Môj blog: www.lifeforjul.blogspot.com

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.