taký bol rok 2020

nedeľa 3. januára 2021

 


Po veľmi dlhom zvažovaní, či vôbec má moje blogovanie zmysel som sa rozhodla, že predsa len spíšem článok o mojom roku 2020. Rok 2019 bol môj šťastný rok! Vydala som sa za najlepšieho muža na svete, ale aj napriek tomu som sa cítila stratene. 

Končila som školu a nevedela som, čo v živote ďalej. Čo bude so mnou keď doštudujem? Teraz o rok neskôr to už presne viem. 

A keďže som vám dlho nič nenapísala, dozviete sa to aj vy. 

Čo mi teda priniesol rok 2020? 

- mali sme s Tomáškom veľké plány! Chceli sme ísť na svadbobnú cestu a tešili sme sa na to. Ja by som nám ju najradšej vybavila už v zime, ale nakoniec som sa k tomu nedostala.  

- v škole mi začal letný semester a mali sme také pokojné obdobie. Užívali sme si voľné chvíľky a všetko bolo pekné. - v marci sa stalo to, čo zmenilo život takmer každému z nás. Začala sa karanténa. Zrušili mi prezenčnú výučbu a tak mi bolo jasné, že posledný semester na vysokej škole strávim doma. Úprimne mi to trošku prišlo ľúto, pretože som sa tešila na posledný semester s mojimi spolužiakmi ale, čo sa dá robiť. Ostala mi iba vďaka za to, že som zažila vysokú školu bez korony, pretože si neviem predstaviť, žeby som mala svoj študenský život stráviť doma.

- s Tomáškom sme sa teda prispôsobili životu doma a najskôr sme si to celkom užívali. Chodili sme na prechádzky do lesa, videli sme veľmi veľa seriálov a filmov a po pravde aj trošku zleniveli. 

- postupne sa blížili moje štátnice na ktoré som sa učila s Aničkou a spoločne sme ich zvládli. Po štátniciach sa začalo obdobie, ktoré veľmi šťastné nebolo. Keďže korona skomplikovala aj moje veci v práci, nemohla som sa zamestnať na trvalý pracovný pomer a moja študenská dohoda už neplatila. Takže som skončila na úrade práce a aktívne si hľadala zamestnanie. 


- nebolo to jednoduché a mala som za sebou aj pár nepodarených pohovorov. Najväčšou oporou mi bol Tomáško a naša rodina. Nakoniec sa na mňa v novembri usmialo šťastie a dostala som prácu, ktorú mám veľmi rada. Spravujem sociálne siete a pracujem na webe ženského magazínu, takže som v podstate našla prácu, akú som hľadala a som v nej šťastná.

Napriek tomu, že to bol náročný rok musím povedať, že som veľmi vďačná. Bol to smutný rok. 

Veľakrát som cítila pocit bezradnosti a priala som si, aby bol už koniec. Ukázal nám, že najdôležitejšie, čo máme je zdravie a ani to nie je vždy isté. 

 S Tomášom sme prišli o svadobnú cestu a rôzne výlety ale na druhej strane sme dostali veľmi veľa času. Čas, ktorý sme strávili spolu. Venovali sme sa našim zvierátkam a jeden druhému. Jediná nevýhoda bola, že sme sa venovali aj jedlu a ja som celkom pribrala...

Okrem toho som však vo veľkom pestovať izbové rastliny a ku koncu roku som sa konečne začala trochu viac venovať aj čítaniu. 

V tomto roku by som sa chcela vrátiť k písaniu. Nemyslím však iba písaniu, ktorému sa venujem vo svojej práci. Chcela by som začať písať tak, ako kedysi. Možno prvým krokom, ako sa k tomu vrátiť bude intenzívnejšie písanie blogu. No veď uvidíme....

Držím vám všetkým palce v novom roku a dúfajme, že to najhoršie je už za nami. 

fashionparadis@gmail.com


2 komentáre

  1. Krásny článok a tá vaša spoločná vianočná fotka aj so psíkom je krásna! Dodatočne prajem krásny Nový rok, nech sa ti všetko splní a zlé nech ťa obchádza.
    xxAlexandra MS ALWAYS LATE

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Moc hezké shrnutí. Měla jsi spoustu zážitků, což je super vzhledem k tomu, jak byl 2020 celkově na prd. :D :) Přeji ti jen to nejlepší do nového roku! :)

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.