nezmizla som z povrchu zemského iba som...

štvrtok 11. augusta 2022

Tento blog zíva prázdnotou tak  dlho, že neviem či sa mi niekedy podarí upratať ten prach, ktorému som dovolila, aby sa tu usadil. Neurobila som to zámerne. Tomáškovi som minimálne každý mesiac hovorila, že by som rada pridala nejaký príspevok na blog, ale nebola inšpirácia, chuť ani čas. Pamätám si keď na môj blog chodil 1x týždenne a sledoval, či som konečne niečo napísala. 

Neskôr sme začali prerábať byt a riešiť sťahovanie, tak som si myslela, že budem mať dobrý obsah na blog ale ani k tomu som sa nedostala. Potom sa stalo v našich životoch niečo význámné. Otehotnela som a pomaly si začala uvedomovať, že náš život už nikdy nebude taký ako predtým.  (možno trochu preháňam a uvedomujem si to až teraz ) 


Blogovať počas tehotenstva som nechcela. Celá táto téma mi prišla veľmi krehká a citlivá. Bála som sa o tehotenstve hovoriť nahlas, pretože som mala panický strach, že "zmizne". 

Na začiatku som o tom povedala iba rodine a najbližším kamarátkam, ktoré to so mnou prežívali. Neskôr som sa už rastúcim bruškom pochválila aj na internete.

Koncom mája som porodila a odrazu je všetko inak. Materstvo vás zamestná na 24-hodinový úväzok ale aj napriek tomu mi v mojom živote začalo chýbať písanie

Predsa len niekedy keď mám šťastie a malý dlhšie spí, bez svojej práce odrazu nemám žiadnu inú realizáciu okrem domácich prác a hustenie do Tomáša. 

Písanie je niečo čo ma baví odjakživa. Jediná činnosť pri ktorej som vydržala nuž a zrazu nemám kde písať. Preto som sa rozhodla oprášiť toto moje už roky spovedné miesto, a napadlo mi, že možno teraz je ten správny čas, aby som sa s vami podelila o to, čo máme v živote nového. 

Je toho dosť za ten rok asi dosť a preto mi držte palce, aby som toto miesto opäť oživila. 

3 komentáre

  1. Jeeej teším sa, že tu máme znova niečo od teba 💖

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Těším se na další tvoje články, věřím, že jich ještě bude až až :)

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Tvůj blog neznám...vlastně je to první článek, který od Tebe čtu, ale už teď mě moc těší, že jsem tě objevila a těším se, co se dozvím! A přeju ti, aby tě psaní článků naplňovalo tak jak si přeješ💕

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© Vera Paradis. Design by Fearne.